O blogu, o nás

Blog o tom ako na život a cestovanie s deťmi. Ako sa z toho nezblázniť, ale naopak – byť v pohode. Alebo aj o tom, že život s ich príchodom nekončí, len naberá iný smer a rýchlosť.

Ja som Nina a spolu s mojimi dvomi synmi a mužom žijem v Prahe na malajskom ostrove Penang. Radi si odskočíme niekam inam a ak nie bývať, tak minimálne cestovať, čo je našim najväčším koníčkom a deti pri tom nesmú chýbať. Zo svojho okolia vnímam, že práve o tejto oblasti sú ľudia často presvedčení, že sa s deťmi nedá alebo dá no radšej veľmi opatrne. Verím, že tých čo ešte pochybujú sa mi podarí fotkami a článkami aspoň nalomiť k tomu chcieť si to vyskúšať na vlastnej koži – deti a cestovanie totiž fakt idú dokopy. Na blogu nájdete info na výlety s deťmi, ale aj tipy na každodenné detské vychytávky – recepty, hračky, knižky, aktivity či diy nápady.

Kapitána našej rodiny tu na fotkách príliš často nenájdete, z jednoduchého dôvodu – obvykle stojí za objektívom. Hoci ma to často nebaví (nie, naozaj sa mi nechce na prechádzke 25x zastaviť len preto lebo “práve je super svetlo!”), som rada, že cez pohľad foťáku zachytí všetko,co spoločne prežívame a ešte aj nieco navyše. A je to najlepší muž pod slnkom, samozrejme.

V októbri 2013 k nám na palubu pristúpil Tobias. Trochu introvert, trochu tvrdohlavec, malý analytik a veľký dobráčisko. Milovník tanca, hudby a ženského pokolenia v mini verziách. Jeho deň by nebol kompletný bez prečítania aspoň troch kníh, jedenia jogurtov a všetečných otázok. Pri cestovaní najradšej plánuje, zhromažďuje informácie a sedí v lietadle pri okne.

Šibalský Timon k nám patrí od septembra 2015. Je výrazne temperamentnejší než jeho starší brat, často a rád sa na nás usmieva ale ked sa nahnevá, decibely idú z 0 na 100 v sekunde. Najviac obľubuje svojich súrodencov, vodu, spánok (to mu zostalo od narodenia) a pohyb. Rýchlo a zbesilo, to ho charakterizuje asi najlepšie. Na cestách je to práve on, čo rád skúša nové jedlá, s nadšením sa rozbieha k pamiatkam aj do mora a nepozná bariéry.

Šarlota je s nami od júla 2018 a je to veľká pohoďáčka. Šťasná, spokojná, milovaná (nielen) všetkými mužmi v našej zostave. Zatiaľ má s bratmi božskú trpezlivosť a oni ju za to odmeňujú každý po svojom – jeden jej číta, druhý robí srandičky. Nie je ťažké uhádnuť ktorý stojí za čím ;) Zatiaľ našu cestovateľskú partiu dopĺňa o žužľanie máp, obhrýzanie bedekrov a roztápanie sŕdc  letuškám i domorodcom. Edit (2022): Žužľanie aj obhrýzanie je už minulosťou, roztápanie sŕdc platí stále. Navyše je priama, vždy a všade všetko vybaví, miluje plávanie a lezenie po stromoch, pardon, palmách.

Tak to sme v skratke my a teraz už želám (vám i sebe) veľa inšpiratívneho čítania!

3 thoughts on “O blogu, o nás

  1. Spätné upozornenie: Blogujúca mamička Nina | PRE MAMIČKY.EU

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.