Narodeniny > Darčeky k 1.narodkám

Byť tretím dieťaťom v poradí znamená, že darček na prvé narodeniny netreba – stačí zabaliť niečo čo už doma je :) Dooobre, tak asi by to úplne neprešlo! Ale keď už máte po každom súrodencovi niečo – od Dupla cez drevené kocky, quiet books, Tatrovku až po knižky – to už je veru veľmi ťažké dostať niečo nové. Chvalabohu, každé dieťa je originál a každé baví v rovnakom veku niečo máličko iné. A keďže tipy na prvé narodeninové darčeky pre chlapcov som už v minulosti spisovala (nájdete ich TU a tiež TU), dovolím si tentokrát článok ladiť viac dievčensky. I keď si myslím, že každý zo spomínaných darčekov by potešil dušu nejedného chlapca.

Nad prvým/hlavným darčekom som váhala, no keďže Šarli začala nedávno skúšať chodiť sama a zároveň ešte stále rada tlačí veci pred sebou, predsa som zvolila kočík pre bábiky. Pri väčšine som narazila na problém, že keď sa oň malé deti oprú, preklápajú sa, sú príliš ľahké pre začínajúcich chodcov. To našťastie nie je prípad drevených kočíkov, a tento od Little Dutch sa stal mojou srdcovkou. Pevne verím, že v ňom prevozí bábiky a iných plyšových kamošov desiatky šťastných kilometrov .

Jednou z obľúbených aktivít našej slečny z poslednej doby je hra s magnetkami. Šarlota si ich dáva na našu magnetickú stenu, posúva, dáva dole. Zatiaľ je pre ňu výzva otočiť ich tou správnou (=magnetickou) stranou k stene a “prilepiť”.

Keďže je odhodlaná, na narodeniny dostala sadu krásnych zvieracích magnetiek od Djeco. Na chladničku, radiátor, či len s využitím plechu na pečenie miesto magnetickej tabule. V tomto veku je najdôležitejšia hlavne veľkosť – aby sa ľahko uchopovali a tiež aby neboli príliš malé, z bezpečnostných dôvodov.

Okolo prvého roku začínajú deti objavovať čaro kreslenia. Ďobkanie do papiera (bodky) či ťahy a hrubé čiary sa najlepšie uskutočňujú s nástrojom primeraným veľkosti a veku. Malá umelkyňa tak najviac ocení krátke farbičky s veľkou plochou na kreslenie, ľahko uchopiteľné a s výraznou stopou na papieri. Ja som pre tú našu vybrala netoxické, z včelieho vosku vyrobené ekologické pastelky byHANA.

Samozrejme, pre najmenších existuje mnoho variant, z mojej skúsenosti sa chlapcom dobre čarbalo napríklad aj s farebnou guličkou/hviezdicou. Vedeli si ju dobre chytiť do dlane a rýchlo pochopili, že otočením zmenia farbu na inú. Dať možnosť kresliť priamo na vaňu či kachličky naokolo je pre krpcov tiež skvelá skúsenosť – a verte, že sa radi zapoja aj do následného umývania svojich výtvorov špongiou.

Ďaľšou kategóriou, kde sa dá s nežným pohlavím konečne viac “vyřádit” sú oblečenie a doplnky. V predstihu som kúpila krásne jednoduché mašličkové čelenky od MyBuubli, Jednu nosí pravidelne a tú druhú som si nechala až na narodky. Pekne bude ladiť k šatám od Zuzky, ktorá stojí za nežnou značkou oblečenia Czula.

Inak to ste vedeli, že žiadne jednoročné dieťa nezaujímajú bombastické darčeky?To je skôr záľuba nás rodičov. Najviac Šarli riešila baliaci papier, potom tortu so sviečkou a na záver móžno trošku kočík. A tak to má byť ;)

Čo poviete, vybrali by ste si pre tú svoju malú oslávenkyňu?

A aký je podľa vás ten NAJ darček k prvým narodeninám?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.