2018 -> 2019

Sumarizačné články nie sú moja šálka kávy, ale už dlhšie mám v hlave myšlienku, či má zmysel existencia blogu ako takého. Majú ľudia dnes na čítanie blogov čas a hlavne chuť? Najmä keď ich je už že asi trilión? Sama pravidelne nečítam žiaden, ale mám niekoľko obľúbených. Jeden otváram lebo ma baví štýl písania autorky, inde čerpám informácie, tu a tam ma na rôznych zaujme prístup k aktuálnej téme čo riešim. Minulý rok som tiež začala byť viac aktívna na Instagrame – jeho formát mi je najbližší a komunikácia prebieha tak nejak prirodzene. Na druhú stranu, blog je pre mňa prostriedkom ako si dať myšlienky a informácie nejak štruktúrovane dokopy a rada sa k nemu vraciam. Či už zaspomínať si na cesty alebo aj na to aké boli decká malé a rozkošné :) 

Minulý rok som prispela na blog 14-timi článkami, z toho najčítanejší bol o našom výlete do Krakowa. Hej, aj my sme si naň počas roku veľakrát spomenuli a verte či nie, chalani si stále akéhokoľvek draka ihneď spoja s týmto mestom.

Blogpost s informáciami o tom čo si zabaliť na cestu lietadlom s deťmi je za ním v tesnom závese. K tomuto článku som mala počas celého roku najviac reakcií ale aj doplňujúcich otázok, ktoré sa mi hádam podarilo zodpovedať. Zároveň mám v pláne ho jemne zrevidovať, takže ak máte vlastné deťmi overené vychytávky na cesty, napíšte mi a rada ich doň prihodím!

Čo vás u nás baví po všetky minulé roky sú tipy na darčeky a hračky, tento rok to bolo pre našich 3 a 5 ročných oslávencov. Rozhodla som sa preto vynechať článok o vianočných darčekoch.

Veľmi pozitívnu odozvu vrátane najväčšieho sharovania som od vás dostala na svoj jediný osobný článok o tom ako vnímam materskú a rodičovskú dovolenku. Celkom ma to prekvapilo, takže hoci to nemôžem úplne sľúbiť, pokúsim sa ísť tento rok viac “s kožou na trh”. Osobné témy a úvahy na témy rodičovstva, výchovy a prístupov k nej totiž vnímam ako rezonujúce aj na IG.

Keď sa pozerám na štatistiku odkedy blog existuje, medzi najčítanejšími sa objavujú cestovateľské články ( hlavne Lisabon a Čierna Hora), čo pre mňa znamená skvelú správu – a to, že moja prvotná idea a dostála svojmu cieľu. Veľmi si to vážim!

No a na čo sa chystám v roku 2019?

  • naďalej vás budem zásobiť cestovateľskými článkami – z aktuálnych ciest, ale aj staršími. Mám ich rozpísaných niekoľko – o Glasgowe, Berlíne, Budapešti, Českom Švýcarsku ale aj o tipoch na Prahu s deťmi. Verím, že sa mi aspoň časť z nich podarí dokončiť.
  • rada by som vám prinesla inšpiráciu v podobe rozhovorov s rodinami, čo v nejakej spojitosti cestujú s deťmi. Či už majú pochodené Slovensko, Česko alebo aj žili rôzne po svete. Nechajte sa prekvapiť koho som vybrala ;)
  • keďže blog mi slúži aj ako denník pre decká, plánujem sem zapisovať pár spomienok pre Šarlotu. Zároveň je prvá mini dáma v našej rodine, takže tuším, že pribudne aj niekoľko tipov na darčeky čo budú ladené viac dievčensky.
  • no a toto je veľká úloha na mňa samu – dať blogu konečne vlastné logo. Ešte neviem ako na jeho tvorbu pôjdem, ale ak máte náhodou v tomto smere skúsenosti, budem vďačná za rady. Či už v samotvorbe alebo tipe na niekoho kto sa tomuto venuje a mal by energiu mi s ním pomôcť.

Budem veľmi rada, ak mi dáte feedback – akýkoľvek.

Kritika či pochvala, beriem všetko.

Mňa by zaujímalo najpríklad:

Čo sem chodíte čítať a čo vám naopak chýba?

Na ktorej platforme nás najradšej sledujete?

Krásny začiatok nového roku prajem a nech sa vám vydarí vo všetkých smeroch. Hlavne v zdraví!

N.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.