ČR > Víkend na farme Dolejší Mlýn

Posledný výlet pred narodením nového člena našej rodiny bol neplánovaný a vymyslený pár dní pred odjazdom. Nájsť voľnú kapacitu v krásnom počasí do +- 1h od Prahy, pre deti, v prírode nebola veru najľahšia úloha. Ako prvé som kontaktovala Farmu Blaník, kde sme už raz na víkend boli a vraveli sme si, že by sme sa niekedy radi vrátili. Ponúka fajn ubytovanie, reštauráciu, vonkajší bazén, zvieratká a aj atrakcie pre deti od výmyslu sveta. No bohužiaľ, často je tu plno, čo bol aj tento prípad. Našťastie pre nás sme ale objavili inú možnosť, ktorou sme boli nakoniec rovnako nadšení.

Bio Farma Dolejší Mlýn sa nachádza kúsok od Vlašimi a je to statok jednej milej rodiny, ktorá rekonštrukciou hospodárskej budovy získala dva pohodlné apartmány. Vybavené sú jednoducho, čisto, pre deti si ani nemusíte si nič voziť – k dispozícii majú všetko už pre tie najmenšie (postieľka, vanička, stolička, atď.). Využiť môžete aj raňajky tvorené hlavne domácimi produktmi. Majitelia sú veľmi priateľskí, ľudskí a tak ako celé toto miesto – autentickí. To nám vyhovovalo možno aj viac než Farma Blaník, kde je vždy mnoho ubytovaných rodín a celkovo je farma ladená viac “komerčne”. Naproti nej tu si nájdete svoj priestor na oddych, pokoj a budete sa môcť zrelaxovať pri zurčaní potoku a mékaní kozičiek :)

Deti najviac ocenili zvieratá – majitelia chovajú somáre, ovečky, kozy, husi, kačice, sliepky, králiky, psy, mačky a aj jedno teliatko. Každým jedným tvorom boli nadšené a všetky chceli pomáhať kŕmiť, hladiť a hlavne hrať sa s nimi. Farma má veľký pozemok, ku ktorému patria aj polia, na ktorých chalani objavili balíky sena, v ktorých sa vybláznili, skákali a behali po nich. No na to nemá ani najlepšie ihrisko na svete :)

Aby sme sa pozreli aj trochu po okolí, spravili sme si dva výlety – jedným z nich je Rozhledna Blaník, ku ktorej sa dostanete touto jednoduchou trasou. Cestou je pre deti pripravených niekoľko interkatívnych úloh týkajúce sa lesov a ich obyvateľov. My sme zvolili zelenú trasu pre “menej zdatných”, čo bolo pre mňa v 37tt akurát, od rozhľadne sme sa vrátili strmšou, červenou.

Druhým tipom v okolí je zámok Vlašim a hlavne jeho zámocký park. V čase našej návštevy prebiehali mestské slávnosti, takže okrem prechádzky si deti užili aj kolotoče :)) Parkom vedie perfektná náučná trasa, a dá sa absolvovať s kočíkom aj bicyklami/odrážadlami.

Od domácich vieme, že ešte majú zopár letných víkendov voľných, takže rýchlo bookujte ak máte zálusk na víkend s vidieckou atmosférou!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.