Tobias > 4 roky!

Oslávili sme Tobiho narodeniny! 4, to už je vek vhodný aj na čokoládovú tortu, ktorá bola na želanie – je zrejmé, že chcel využiť príležitosť, keďže inokedy sa mu tejto sladkej pochúťky príliš nedostáva. Alebo mal už po krk zdravých variant tôrt z narodenín minulých, ktovie ;) Ak by ste mali záujem o recept na super čoko tortu vhodnú pre trochu väčšie deti, našla som ho na blogu Lenivá kuchárka. Už samotný názov blogu u mňa zavážil – milujem ľahké, chutné a tak trochu i lenivé recepty!Úplne to nedopadlo s polevou, takže sme namiesto poliatej torty mali takpovediac čokoládové more, v ktorom si plával ostrov = torta. Vizuálnu a estetickú katastrofu mali zachrániť inštalované dinosaury (akože zámer, haha). Tobi to skonštatoval slovami: “No, chcel som tortu ako policajné auto, ale tak nevadí, určite bude dobrá!”. Neviem kde vzal to auto, ale bola čokoládová? Bola. Ešte väčší fail bol, keď som včera večer zistila, že doma nemáme žiadne tortové sviečky! Našťastie som dievča vynaliezavé a z jednej zo včelieho vosku som vyčarovala hneď štyri! Ideálna (pol)nočná aktivita, také šúľanie sviečok.

Milý môj Tobinko! Prajem ti všetko len to najlepšie k narodeninám. Buď zdravý, silný, tvorivý a naďalej zvedavý. Nech ti vyjdú všetky sny a plány, ktorých máš už teraz plnú hlavu a nech sa vždy raduješ z krásnych maličkostí rovnako ako dnes.

A aké je to mať vedľa seba takéhoto malého muža? Tobi je perfektný parťák na každý deň – dá sa s ním podebatovať o živote a je aj veľmi dobrým poslucháčom. Ako rastie, utvrdzujem sa v tom, že naše povahy musia byť od narodenia dané – na jeho empatickej duši a láskavom prístupe ku každému sa za tie roky vôbec nič nezmenilo. Ani na tom ako zodpovedne si počína pri každej, hoc aj drobnej úlohe, ktorú mu človek zverí.

Niekedy si musím pripomínať, že má “iba” štyri roky, to keď sa správa až príliš rozumne a dospelo. Našťastie má v sebe dostatok hravosti a detskej šialenosti, ktorá to vyvažuje. S tým nepriamo súvisí, že si poslednou dobou často prehráva zážitky z minulosti a rozhovory začína slovami “Spomínaš si, mami, keď som mal..,/…keď sme boli…?” – ja vždy len fascinovane počúvam aké detaily si pamätá. Rád si tiež vymýšľa príbehy, dialógy, básničky, rýmy a hrá na nás všetky možné situácie, vrátane “akože odpadnutia”.

Premýšľam, aké obdobie má teraz a hádam, že to je obdobie nasávacie. Informácie zbiera kade chodí, všetko chce vedieť dopodrobna. Zaujíma ho ako fungujú veci okolo nás, hlavne vesmír, vozidlá a počasie. Popritom obľubuje skladanie puzzle (100ks+), spoločenské hry (posledné týždne vedie kvarteto), knihy na dennom poriadku. Číta po písmenkách, počíta, už dlho je samostaný v mnohých ohľadoch a posledných pár týždňov sa sám podujal nacvičovať aj viazanie šnúrok. Začína sa prejavovať jeho súťaživá stránka a niekedy pri ňom vstúpi do popredia aj netrpezlivá a zbrklá časť jeho ja, ktorú som doteraz nepoznala. Je to fakt sranda, sledovať ako deti rastú a stále sa vďaka nim učiť novým veciam.

Na záver pripájam pár fotiek z oslavy s najbližšou rodinou ♥

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.