Timon > 2 roky!

Torta na raňajky (tentokrát podľa receptu od Míši / Baby Bistro blog – ďakujem!) v tento deň sa u nás už stala tradíciou, takže slávime prakticky hneď po otvorení očí. Malý oslávenec si fakt, že má narodeniny ešte naplno neuvedomoval, našťastie má skvelého brata, ktorý mu radostne pomáhal s odbaľovaním darčekov, sfukovaním sviečky a áno, on bol aj prvý čo ráno vstal a bozkával ho so slovami “Timi, dnes máš narodeniny, hurá!”  ♥

Všetko najlepšie, srdiečko. Nech si naďalej spokojný, hravý, originálny a najmä zdravý. Neviem presne odhadnúť čo ťa bude raz robiť v živote šťastným, ale viem že čokoľvek si vezmeš do hlavy, pôjdeš si za tým. Ja ťa budem len ľúbiť a stáť pri tebe. (ok, možno nie doslovne, výšok sa dosť bojím a mám taký pocit, že ty a adrenalinové športy si budete celkom rozumieť ;)) Veď ty máš teraz toľko ako mal Tobi keď si sa narodil – čas letí fakt šialene rýchlo.

Keď už som pri tom veku, odkladám si sem k nemu zopár poznatkov. Timi sa už dlhšie nachádza v období “Ja sám“, To je moje!” a “NE!”, čo v praktickom živote znamená niekoľko scén denne. Faktom je, že s Tobim opäť v škôlke je to o niečo lepšie, keďže môžem na pár hodín denne svoju pozornosť venovať len jemu. Menej sa zlostí a dožaduje vecí krikom, vieme sa dohodnúť a aj si pokecať. Hry a naháňačky s Tobim má síce stále najradšej, no cítim, že niekedy potrebuje mať priestor len sám pre seba.IMG_7177Poslednou dobou ma Timi prekvapuje napredovaním v reči, kladie veľa otázok a chce diskutovať. Pri spoločnej hre s Tobim už to nie je len o tom, že mu starší brat vraví čo má robiť ale aj Timi pridá svoj názor na vec. Často je to síce negácia a pokus o presadenie svojej verzie hry, ale aj to patrí k rozvoju osobnosti.  Najobľúbenejšie otázky momentálne sú:

“Pečo auto tojí?” (Prečo auto stojí?) – na každé druhé zaparkované auto. Vymýšľam dôvody, rozprávky, aj tak má pocit, že každé auto má vlastný (a preňho nepochopiteľný) dôvod prečo len nečinne parkuje. Väčšinou ju dokáže zrušiť iba otázka nasledujúca.

“Aká toto auto značka/farba?” – napriek tomu, že JA dieťaťu každý deň odpovedám trpezlivo a správne, ONO MNE na väčšinu farieb odpovie “žtá”. Okrem tej rozozná snáď len bielu, čiernu a červenú. Ale aj tie sú občas žltá, aby sa nepovedalo.

“De je ocko? Páci?” (Kde je ocko? V práci?) – niekoľkokrát do dňa, random. Často príde aj hneď ako za sebou ocko zatvorí dvere.

“Mami, ideme čítať?” – túto počúvam úprimne rada, aj stokrát do dňa.IMG_7198TOP aktivity:

  • počítanie – v maďarčine do 10, v slovenčine štýlom “jeden,dva,štyri,osem..”. Je vidno, že s otcom sa viac hrá a rozpráva o číslach než so mnou. (True!)
  • pozorovanie vlakov a iných dopravných prostriedkov
  • skladanie puzzle – skladá a rozkladá stále dookola s koncentráciou na mazimum
  • spev – začínam tušiť v Timiho zvučnom hlase potenciál – spieva si veľa a nahlas. Repertoár zahŕňa uspávanky, ľudovky ale aj vyhmkávanie Queen. Musím niekedy natočiť keď začnú spievať ako duo – jeden hláskom konipáskom jemne a precítene, druhý a lá rocková stár a hlavne aby ho počuť bolo.

TOP knižka: Ema naopak

TOP pesnička: Alphabet song / ABCDEFG

TOP jedlo: Mäsko :) Momentálne vždy keď si môže z taniera vybrať, siahne po kúsku mäsa.IMG_7700

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.