SR > Ako pri mori / Vlnka, Piešťany

Ešte sa nechcem zmieriť s tým, že sa leto pomaly končí, hoci počasie mi to pripomína každý deň. Raz slnko a teplo, potom dážď a vietor. No aby to nebolo neskôr už úplne mimo, ponúkam vám moju skúsenosť s miestom, kde sa budete cítiť aj na Slovensku ako na dovolenke pri mori. A podľa mňa tam ten feeling budete mať okrem leta pokojne aj na jeseň či na jar. 

Predstavte si teraz, že sedíte na terase, nohy vyložené, pohár vína (Aperolu/kávy/ doplňtesičochcete) v ruke. Polonahé deti sa veselo hrajú, raz jazdia na motorkách, raz sú z nich piráti a princezné v hrade, stále na ne vidíte a preto sa nemusíte (a vy fakt nemusíte) pohnúť ani o centimeter. Slnko hreje, hudba hrá v pozadí a celé to vonia morom, hoci najbližšie je vzdialené minimálne 600km južným smerom.IMG_6826.JPGVlnka je ten kúsok letnej pohody za Piešťanmi. Totálne kids-friendly, čo v preklade znamená relax pre rodičov a pre deti slobodu pohybu. Vlastne neverím, že by sa tu ubytoval dobrovoľne niekto bezdetný, až tak rodinne som to tam cítila. My sme si Vlnku vybrali s kamarátkou ako vhodné útočisko na párdňový výlet s našimi štyrmi deťmi a zhodli sme sa, že by sme z toho mali založiť každoročnú tradíciu ;) Dokopy 8 apartmánov (1 až 3 izbových) vám zaručia, že sa o malú chvíľu aspoň vizuálne zoznámite s celým osadenstvom, čo opäť len pridáva na rodinnej atmosfére. Pre mňa je toto extra dôležité, pretože rezorty s animátormi, tobogánmi, detskými diskotékami a hlavne stovkami hostí vo mne vyvolávajú ľahký panický atak.IMG_6831IMG_6824Apartmány majú zariadené veľmi vkusne, v prímorskom štýle, vždy s malou kuchynkou a terasou na sedenie. Veľmi ma potešila aj taká drobnosť ako prírodná kozmetika Stop the water while using me, ktorá bola pre nás pripravená v kúpeľni. Nechýbali detské stupienky, stoličky, nočníky, v prípade potreby aj detská vanička či postieľka. Záhrada je pomerne veľká, na jednej strane priestor pre jazdu na odrážadlách, na druhej malé ihrisko s domčekom a trampolínou. Niekde medzi bazén, vyhrievaný na 28-32 C, podľa počasia zakrytý a so slanou vodou. Oddýchnuť si môžete na lehátku pod slnečníkom, no ak by sa vám zažiadalo aktívnejšieho pohybu, požičajte si bicykle (s cyklovozíkom alebo sedačkami) a vyrazte na výlet po hrádzi.IMG_6878IMG_6867IMG_6860IMG_6850 (Edited)IMG_6841IMG_6845.JPGKaviareň funguje sezónne (rovnako ako bazén, zhruba od mája do októbra) a ponúka limonády, alko, nealko, nanuky, malé pochutiny a čerstvú kávu z trenčianskej pražiarne Coffee Sheep. Jedno ráno sme si objednali raňajky, aby sme skúsili čo a ako – rozhodne bolo príjemné nemusieť nič chystať a za relatívne nízku cenu (tuším 5 eur) dostať kávu, džús, pečivo, syr, šunku a zeleninu a aj čosi sladké. Obedy a večere vykryjete nenáročným varením, donáškou alebo prechádzkou do mesta. Vzdialenostne je to zhruba 3,3km/40 min chôdze, čo sa môže na prvý pohľad javiť veľa, ale je to príjemná prechádzka celý čas po hrádzi až do centra mesta.

Pár tipov kam zájsť v Piešťanoch:

Moje deti sa tu prvýkrát stretli s liečivými prameňmi, ktoré teda nechceli ani ochutnať (a ono sa pri tej omamnej vôni niet čo čudovať ;)), zamerali sa radšej na skúmanie jazierok s rybičkami a miestnej fontány. Čo sa im ale najviac páčilo, že sa mohli podľa svojej vôle a energie blázniť, tešiť a tráviť čas s malými kamoškami. Hlavne teda Tobi si to užíval :)IMG_6835 (Edited)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.