Prečítané leto > 8.týždeň – O zvieratách / Letní Letná

V zvieratkovskom týždni sme sa veru nenudili – zabavila nás hlavne slušná nálož kníh. Neprečítali sme úplne všetko, ale tak to už býva – väčšinou sa zasekneme s jednou či dvomi, ktoré si chcú deti čítať neustále. Ak by som mala zhodnotiť, ktoré z knižiek brali tentokrá do rúk najčastejšie, tak viedli Blue Penguin,  Kočička z kávové pěny a k môjmu milému prekvapeniu aj Doktor Jajbolíto. Príbehy o doktorovi sa chalanom veľmi páčili a najviac sa rehotali na zvieracej reči, ktorej Jajbolíto tak dobre rozumel. Tobi vymyslel aj zopár vlastných výrazov, a dokonca sa ich snažil aplikovať na psy vonku. Zhrňme to tak, že sa musí sa ešte zvieračtinu veeeľa učiť :)

Pôvodne som premýšľala, že vyrazíme za Prahu – na farmy či do rôznych ZOO kútikov. Ale keďže sme v zoologickej boli toto leto už niekoľkokrát, rozhodla som sa to poňať inak. (Ak by vás však náhodou zaujímalo, čo pekné v ZOO Praha máme, kuk na môj starší článok.) Totiž pri čítaní knižky Kozliatka, sme sa s Tobim rozpamätali ako sme spolu videli rovnomenné divadelné predstavenie. A vtedy mi to došlo – poďme sa na zvieratá pozrieť nie do zoo – ale do divadla!IMG_7101Letní Letná je festival nového cirkusu a divadla, ktorý sa každoročne koná koncom leta v parku Letná. Ocitnete sa tu na chvíľu vo farebnom a bláznivom svete medzi cirkusovými šapitó, kde sa mieša všetko dohromady – hudba, tanec, spev, divadlo, akrobacia. Levy skáčuce cez obruče či skrotené opice by ste tu hľadali márne – v tomto cirkuse sú zvieratami len prezlečení herci a vyrezávané bábky. My sme tu boli z tohto týždňa hneď tri poobedia (a večery) po sebe a nechali sa unášať veselou atmosférou.

Deti sa vozili na zvieracom kolotoči  (poháňanom len kolotočiarskou rukou), skúšali žonglovať a robiť obrovské bubliny. Videli sme niekoľko predstavení o zvieratkách – za všetky napríklad divadlo TNF / Jungle Joke a ešte sa na zopár chystáme – zajtra máme na programe Ošklivé kačátko. Musím však povedať, že tým mojim huncútom sa aj tak najviac páčili predstavenia, ktoré neboli typicky detské (teda tie so zvieratkami, princmi a drakmi v hlavnej roli) ale skrátka cirkusové – s akrobatickými a žonglérskymi kúskami, kde so zatajeným dychom sledovali hercov na scéne. IMG_7099Aby sme úplne neobišli ozajstný zvierací svet, s Carleho Nenásytnou húseničkou sme pred týždňom podnikli návštevu Motýlieho domu Papilonia, ktorý nedávno otvorili v prízemí hračkárstva Hamleys v centre Prahy. Deti sa najprv trochu báli, pretože motýle poletovali naozaj všade a keďže sú na návštevníkov zvedavé, radi si vám sadnú na plece, vlasy a tvária sa krotko ako domáce zvieratká. V súlade s knižkou sme mohli pozorovať ich celý životný cyklus a dva vyliezli z kukly priamo pred našimi očami. Bolo to naozaj očarujúce – škoda len, že aj cena vstupného (vzhľadom k tomu, že sa jedná vlastne len o jednu veľkú miestnosť a nie celý dom ako názov napovedá) bola podobne očarujúco vysoká. Ak by ste však boli na výlete v Prahe a mali chuť vidieť motýle doslova za každú cenu, zastavte sa tu. Možno si vám práve nejaký sadne, napríklad aj na nos ;)

2 thoughts on “Prečítané leto > 8.týždeň – O zvieratách / Letní Letná

  1. Spätné upozornenie: …macko z plyšu spie-eva vám! (sumár 8. týždňa o zvieratách) – Prečítané leto

  2. Spätné upozornenie: Po Česku > Kam s deťmi v Prahe / miesta – Deti na palube

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.