Program > ZOO Praha

Deti majú radi ihriská. Deti milujú dopravné prostriedky, o to viac ak sú v detskej veľkosti. Deti zbožňujú zvieratá. Moje deti špeciálne milujú aj vodu. V tieto horúce dni sa okrem iných miest (o ktorých som písala v minuloročnom článku) chodíme schladiť aj do pražskej ZOO – pretože tu majú všetko, po čom detské srdce túži. A nie, nemusíme preto skákať k tučniakom ani sa pridať k ľadovému medveďovi ;)Zoologickú záhradu navštevujeme často, najmä v pracovné dni, kedy je počet ľudí aj za pekného počasia znesiteľný. Cez víkend to býva často katastrofa už od samotného príjazdu – plné autobusy aj parkoviská mnohé napovedia. Preto ak sa sem chystáte a máte tú možnosť,  víkendu sa vyhnite. Alebo si zvoľte aspoň príjemnejšiu cestu – aha, čo takto parníkom? No a keď sem prídete, pokračujte buďe len tak, ako vás zvuky zvierat povedú alebo si stiahnite mapku a prečítajte si k nej pár tipov odo mňa ;)

JUŽNÁ ČASŤ

Ak vám robia spoločnosť malé deti (do 3r), odporúčam vám držať vojsť hlavným vchodom a držať sa v spodnej / južnej časti ZOO. Nebudete musieť tlačiť kočík do kopca, nájdete tu veľa zaujímavých zvierat a aj zopár detských atrakcií. Dĺžka trasy je minimálne 2h, no ako iste viete, s deťmi to môže byť pokojne aj celý deň :)

Nevynechajte tu:

 • otvorený výbeh s lemurmi – vedia sa priblížiť na dosah ruky, no napriek tomu si držia svoj odstup, takže sa ich ani vy ani deti nemusíte báť.
 • tučniakov – pretože snáď neexistuje človek, čo by mu neprišlo zlaté a milé vidieť ich skákať do vody a smiešne sa pohybovať
 • detské ihrisko za sitatungami – veľmi pekné, celé drevené s lanovými prvkami
 • detskú ZOO – v kontaktnej časti môžete dokonca nakŕmiť kozy, sliepky a ovečky pripraveným krmivom z automatov. Hneď vedľa nájdete zlatý poklad letných dní-vodu.
 • bazénik / brouzdaliště s tryskami, cez ktoré budú vaše ratolesti nadśene pobehovať sem a tam. Ak budete mať pocit, že ich neviete dostať z vody von, stačí správne namotivovať jazdou v susedstve a garantujem vám, že pobežia aj nahatí :)
 • malá električka stojí 10kč / jazda, ktorá trvá cca 3min/3 kolečká
 • ďalej pokračujte okolo lanovky cez pavilón korytnačiek ku gorilám a ďalej k šelmám a po ceste si všímajte aj tzv. mlžítka – akési sprchy s rozprašovačom vody, ktoré vám poskytnú príjemné osvieženie

So staršími deťmi alebo v prípade, že máte na ZOO naozaj celý deň, pokračujte buď lanovkou (to len v prípade, že ste bez kočíku, dieťa môže sedieť v lone dospelého) alebo pešo cez Zakázanku či Geo stezku.

My sme naposledy zvolili Geo, pretože veľkú časť trasy tienia stromy, čo je v teple dôležitý faktor. Na jej začiatku je paleontologické pieskovisko, v ktorom sa deti po zapožičaní potrebného náradia v predajnej galérii minerálov a fosílí môžu pohrabať a možno aj odhaliť zopár skamenelín.SEVERNÁ ČASŤ

Na kopci sa vám oplatí začať, pokiaľ máte na ZOO celý deň alebo ak ste so staršími deťmi, ktoré zaujímajú už aj veľké zvieratá.

Nevynechajte tu:

 • údolie slonov – nový priestor pre slony, okolo ktorého vedie náučná trasa obohatená o ázijské artefakty a zmenšeniny chrámov
 • žirafy, zebry a surikaty, za ktorými musít prejsť kúsok cez lávku až k Africkému domu
 • rozhľadňu Obora – umiestnenú na najvyššom bode ZOO s výhľadom až k Pražskému hradu, vstup zdarma.
 • pavilón indonézskej džungle – pre pocit tropickej džungle s vodopádmi, orangutanmi a všadepoletujúcimi kaloňmi
 • lanovku – dostanete sa ňou zo severnej do južnej časti najrýchlejšie a s výhľadom
 • detské ihrisko Rezervace Bororo – nachádza sa síce v južnej časti, ale pripájam ho sem, pretože hlavná drevená preliezka je určená deťom od 6r vyššie.

Hoci je v ZOO vždy čo robiť, naposledy sme si so sebou vzali aj zopár knižiek a poňali návštevu aj trošku edukatívno-čítajúco. Až tak veľmi sme si pri tom oddýchli, že som úplne zabudla na fotenie, blog, skrátka všetko naokolo bolo zrazu nepodstatné. No ak by ste chceli tipy na knižky, aby aj vaša návšteva mala trochu iný rozmer, tu sú.

Na našej výprave za poznaním sa podieľali: Montessori – Aktivity pre deti, ktorá obsahuje časť o zvieratách sveta. Tie som vopred vyfarbila, zalaminovala a vystrihla, aby sme mohli hľadať kde ktoré zvieratká žijú.

Timon si listoval okienkovú Zvieraciu ríšu zo série Malý Prieskumník. A aby nám nebolo málo, trojicu nám doplnila jemne príbehová publikácia Moja najkrajšia kniha o zvieratkách, ktorú si pamätám ešte z mojich detských čias. Obsahuje realistické a pritom jemné ilustrácie zvierat, no už sa dá zohnať predpokladám len v knižniciach a antikvariátoch. Alebo pozrite u vás doma, možno ju nájdete aj medzi knižkami z detstva!

Pre najmenších do 3r sa k ZOO tématike dajú nájsť ešte napríklad okienková Kdopak bydlí v ZOO a leporelová ZOO zo série Minipedie,

 • Adresa: U Trojského zámku 3/120, Praha 7
 • Doprava: zastávka Zoologická zahrada (bus 112 z Nádraží Holešovice)
 • Otváracia doba: denne vždy od 9, záverečná hodina podľa obdobia (v lete otvorené až do 21:00)
 • Vstupné: Deti do 3r zdarma, 3-15r , dôchodci a študenti 150 Kč/osoba, dospelí 200 Kč/os.
 • Info: všeobecne je pražská ZOO výborne značená, bezbariérová, s dostatkom občerstvení aj pomerne dobrej kvality. Väčšie WC a reštaurácie disponujú prebaľovacími pultmi a vysokými stoličkami pre najmenších návštevníkov.

2 thoughts on “Program > ZOO Praha

 1. Spätné upozornenie: Prečítané leto > 8.týždeň – O zvieratách / Letní Letná – Deti na palube

 2. Spätné upozornenie: Po Česku > Kam s deťmi v Prahe / miesta – Deti na palube

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.