ČR > Třeboň a Veverčí dvůr

Radi vyhľadávame miesta, kde sa môžeme odstrihnúť od bežných dní a oddýchnuť si v prírode. Nemusí to byť priamo chata na samote pri lese bez vody a elektriny, hoci aj takýto relax má určite svoje čaro.

Žiaden hluk mesta, len kohútie kikiríkanie, kvákajúce žabky, šum stromov a vôňa trávy.

S deťmi na palube sa naše nároky trochu zvýšili, preto sa snažíme hľadať destináciu a ubytko tak, aby sme mali čo najmenej starostí a užili si čo najviac spoločného času. Zároveň sme nikdy neboli hotelové typy, takže volíme väčšinou apartmány, penzióny či chaty. Nezdá sa, ale je celkom zložitá úloha nájsť niečo nepreplácané, s vyžitím pre deti aj dospelých a aby sme sa tam cítili “ako doma”. Veverčí dvůr je práve taký – príjemný rodinný penzión v južných Čechách v krásnom prostredí, kde môžete celý víkend bez ostychu preleňošiť na dvore.

Ubytovanie je postavené na apartmánoch s kuchynkami, je však možné si stravu objednať či už ako raňajkové koše alebo vo vedľajšom hostinci. Ako názov “rodinný” napovedá, cielený je primárne na rodiny s (malými) deťmi, a preto je tu samozrejmosťou príslušenstvo ako detské postieľky, prebaľovacie pulty, vaničky na umývanie, WC redukcie či nočníky, vysoké stoličky ale napríklad aj zábrany na schodiská v apartmánoch. Nemusíte sa teda báť, že by si vaše zvedavé batoľa samo vyliezlo či zliezlo po schodoch z obývačkovej časti do hornej spálne.

Apartmán, v ktorom sme boli ubytovaní bol čistý, jednoducho zariadený, svetlý a priestranný. Kuchynka vybavená dostatočne k základnému vareniu a k dispozícii tu bolo (za poplatok) aj zopár potravín a la minibar (väčšinou pitie, sladkosti, ale aj detská výživa). V areáli dvora chalani najviac využili obrovskú trampolínu, na ktorej sa vyjašili do sýtosti. Ale aj pieskovisko a malé ihrisko s hojdačkami bolo pomerne vyťažené. V lete tu pribudne nafukovací bazén, staršie deti si môžu zahrať ping pong, bedminton a futbal na malom ihrisku. Ak máte chuť, môžete využiť aj ohnisko na opekanie, gril či si zapožičať bicykle aj cyklovozík pre dve deti. Pri nepriaznivom počasí je k dispozícii spoločenská miestnosť s hračkami, tabuľou na kreslenie a detskou kuchynskou ale aj TV s rozprávkovými DVD. Pre rodičov s kávovarom a knižným kútikom ;)

Ale čo sa našim deťom páčilo najviac bolo lezenie a naháňačka po dvore, prechádzky a kŕmenie zvieratiek (ovce, kozy, kone) v susednej ohrade, preteky na odrážadlách (ktorých je tu k požičaniu niekoľko v rôznych veľkostiach), počúvanie žabiek kŕkajúcich pri malých jazierkach a výpravy či už po dedine alebo po blízkych lesoch a poliach. Mali sme práve šťastie na nádherný slnečný víkend, takže nám veľa k šťastiu nechýbalo. Hádam len tie teplé večery, pretože keď deti zaspali a my sme sa stretli s kamarátmi vonku na terasách pred apartmánom pri pohári vína, naobliekaní a zabalení vo všetkých dekách čo sme našli – bolo skrátka cítiť, že leto je ďaleko. No my sme o ten pocit sedenia vonku pod hviezdnou oblohou nechceli ani za nič prísť. Južné Čechy sú krásny kus krajiny, v okolí je veľa možností na výlety, prechádzky, cyklotúry, kúpačky, alebo návštevy niečoho netradičného – napríklad kukuričného bludiska (od 1.7.). My sme si spravili výlet do mestečka Třeboň, ktoré je známe svojimi pochúťkami z miestnych kaprov. S deťmi si tu môžete spraviť program na celý deň – náš program bol obed (áno, aj s kaprími hranolkami), prešli sme sa po meste, nakukli do zámockého parku, pokračovali po hrádzi pri rybníku Svět (v sezóne sa tu dá aj kúpať či plaviť sa na vyhliadkovej lodi), zastavili sa s deťmi na ihrisku a výlet zakončili prechádzkou pozdĺž vodného kanálu Zlatá Stoka. Pre viac tipov  čo s deťmi v Třeboni a okolí si môžete stiahnuť šikovnú brožúrku TU.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.