Krásne narodeniny, Tobi!

Prvé dieťa je a vždy bude jedinečné. Neviete pri ňom ešte čo očakávať od tehotenstva, pôrodu, od dieťaťa a vlastne ani od seba samého. Ono z vás spraví otca a mamu a po definitívnom uvedomení, že toto dieťa je fakt vaše a tak to bude…už vlastne navždy…sa váš život začne deliť na ten “pred ním” a na ten “s ním”.

Čakanie a príchod na svet prvého potomka je ale predsa trochu odlišné od iných životných “poprvé”. Netrvá dlho a zrazu máte pocit akoby tu bolo s vami odjakživa. Občas sa vám možno zo začiatku stane (ako sa stávalo nám), že vám samotná existencia toho malého tvora spiaceho vo vedľajšej miestnosti príde neuveriteľná. Pri ňom začnete každý deň vnímať úplne inak, aj spánok a bdenie (hlavne vaše) nadobudnú trochu inú podobu – no to vám nezabráni pozorovať každý jeho úsmev a prežívať každú zmenu.Tobias bol čo si pamätám ideálne bábätko – pekne papajúce, výborne spiace a plačúce len keď už bolo ozaj najhoršie. Taký malý červík s múdrym pohľadom najradšej pozorujúci svet naokolo. Od narodenia individualista, nepúšťajúci sa do zbytočných small talkov s neznámymi. Dnes má tri roky a vykľul sa z neho hlavne veľký mudrlant. Rád sa pýta ale aj vymýšľa si odpovede na všemožné otázky, stará sa o všetkých členov rodiny a pomaly sa učí nestratiť sa  v detskom svete a prejaviť si svoju vôľu. Stále však pomerne nenásilne, diplomatickým spôsobom.

Prajem ti, syn môj, aby ti táto schopnosť vydržala až do dospelosti. Aby si mal stále bystré oči, úsmev na perách a nebál sa občas zatúlať do vlastného sveta, ako to robíš dnes. Buď naďalej zdravým šibalským chlapcom a zažívaj každý deň nové dobrodružstvá!

♥ ľúbime ťa ♥

mama&apu&timi

tobi tobi-1-rok tobi-2-roky

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.