Timon > 10 mesiacov

Posledný mesiac bol v znamení dovolenky a náš najmenší tento čas využíva na upevňovanie si svojich zručností. Hýbe sa teda rovnako, akurát stále rýchlejšie a obratnejšie. Niekedy ani nelezie ale robí pavúka – lez s vystretými nohami – a to vyzerá dosť vtipne. Mám pocit, že sa začína meniť aj vzhľadovo – už len vzdialene pripomína malé bábätko. Viac sa rozkecal, hovorí s nami svojou žvatlaninou teraz takmer neustále, pri zaspávaní a občas i zo spánku – vtedy sa občas aj nahlas smeje.

Ja som nadobudla novú super praktickú zručnosť – prebalím ho v stoji, v sede aj v pohybe. Je využiteľná napríklad na takú jazdu vlakom, kde nemáte dostatok miesta na položenie dieťaťa a prebaľovací pult už vôbec nie sa. Na chrbte sa dá totiž nechá prebaliť len keď je výnimočná situácia, a aj to sa rôzne krúti, otáča a naťahuje za všetkým naokolo. Inak nám veľmi rád ukazuje aký bude veľký, tlieska do rytmu na Ťap-ťap ťapušky alebo aj len tak do hudby. Nenechá si s ničím pomôcť, má také “ja sám!” obdobie už teraz, čo potom bude o rok, o dva? Napríklad nehrozí mu vziať mu prst, aby som mu ukázala, že môže niečo stlačiť alebo jemne sa dotknúť. Len sám, tvrdohlavo, a keď mu niečo (prekvapivo) nejde potom sa na to aj sám nazlostí. Čoraz častejšie napodobňuje Tobiho, čo sa týka aktivít aj zvukov – toho to neprestáva fascinovať a tak mu predvádza opičky. Tak ako sú zlatí sa ale vedia aj naťahovať o hračky – tuším pomaly budem musieť zmeniť aj popisky v sekcii “O blogu”, pretože prestáva platiť, že by sa chcel Tobias o tie svoje s radosťou deliť. Ale aby som mu nezazlievala, často príde sám s nejakou Timonovou vecou, ktorú mu dá do ruky so slovami “Toto môžeš!” a šikovným odvedením pozornosti vykoná výmenný obchod s pôvodnou hračkou. Uvidíme, kedy to Timi prekukne a nenechá sa oblbnúť :)

Netuším koľko meria ani váži, pretože sme kvôli dovolenke vynechali 10m poradňu a z rastu zubov stále pretrváva len hojná slintavka, takže hlásim bez zmeny.

TOP aktivity:

  • voda – Timi ju má rád už odmalička, no asi aj tým letom, teplom, bazénmi a morom sa do nej teší a vyhrá sa v nej stále viac. Večer počuje napúšťanie vane aj cez tri izby a hneď uteká do kúpeľne, postaví sa na špičky k vani a keby to fyzicky zvládol, som presvedčená, že skočí hlavičku. Z vĺn v mori mal ale rešpekt a ani raz mu samému nenapadlo sa do nich vrhnúť (chvalabohu).
  • jedlo – toto dieťa by jedlo stále, všetko. Na rozdiel od Tobiasa, ktorý je picky eater dodnes. V Taliansku sa nevedel nabažiť paradajok a cestovín. Najradšej má ale zatiaľ asi ovocie, takže vlastne fajn. Boli sme na oslave narodenín Tobiho kamaráta Olivera a nedal sa odtrhnúť od ovocných špízov. Hanbila som sa povedať, že tá prázdna miska, to má moje decko na svedomí. Radšej som to vzala na seba ;)

TOP knižka: Jak to žije na farmě

TOP pesnička: Čierne oči choďte spať

TOP jedlo: polievky, gnocchi s paradajkovou omáčkou, vodný melón, uhorka.

Ešte mi napadá v súvislosti s jedlom – u nás doma máme vysokú spotrebu ovocných a ovocno-zeleninových kapsičiek. Chalani ich zbožňujú, tak uź dlhšie premýšľam nad zakúpením tých na opakované použitie, ktoré naplním akou kombináciou chcem a ešte aj odľahčím životnému prostrediu. Napríklad tieto predáva Brána k dětem dizajnovo sa mi páčia Squooshi. Prosím o radu – s ktorými máte dobré skúsenosti (nepretekajú, dajú sa ľahko deťmi vytláčať..) a radi ich používate?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.