Tip > Knižnica Vozovna

Každý knihomoľ sa občas dostane do fáze, kedy si musí dať na chvíľu s kupovaním kníh pohov. Ja mám najmä pri detských knihách vždy pocit, že ich je na trhu toľko krásnych a kvalitných, že nemať ich doma by bola veľká ujma. Navyše som vyznávačom hard-copy kníh, nejak si na tie e-knihy skrátka nie a nie zvyknúť. A tak ma poslednou dobou môj vlastný zákaz nákupu nových kníh (ktorý som síce hneď začiatkom mesiaca porušila, no o tom pomlčím) doviedol na staronové miesto – priamo do knižnice. A že tu neďaleko máme jednu novú a veľmi peknú!IMG_2363Pobočka mestskej knižnice Vozovna, ktorej názov je odvodený od priľahlej žižkovskej vozovne električiek/tramvají bola otvorená koncom minulého roka. Na mieste bývalých potravín v bytovom dome vznikol tak multifunkčný priestor. V suteréne našla svoje miesto kaviareň s vonkajšou terasou, naproti ktorej je priestranný detský kútik. Tam sa deti môžu nielen hrať, ale niekoľkokrát do mesiaca (obvykle utorky, občas aj štvrtky a soboty) aj pozrieť si divadelné predstavenie. Každý 1. a 3. piatok v mesiaci sa zas majú rodičia príležitosť prísť porozprávať na rôzne témy s psychologičkou v rodičovskom klube. Vo zvyšných priestoroch sa konajú rozličné kultúrne a iné akcie ako sú autorské čítania, stretnutia seniorov, prednášky, tvorivé dielne, premietania dokumentov, debaty.

Vrchné poschodie je celé tvorené priestrannou knižnicou presvetlenou z oboch strán veľkými oknami. Pre pohodlné čítanie sa zvaľte na gauč alebo využite súkromie štýlových kresiel. Deti tu majú samostatnú časť s kútikom na čítanie a pár hračkami pre najmenších čitateľov. Mne sa najviac páči tento miestny medveď a domčekové stolíky na kreslenie. V detskej sekcii som objavila aj pomerne nové knihy (naposledy napr. Žvejkačky), tie čo nemáme si postupne požičiavame a ak sa osvedčia, zapisujem ich na wishlist.

A vedeli ste, že ak si teraz požičiate knihy v ktorejkoľvek pobočky mestskej knižnice, vrátiť ju môžete až v septembri?

  • Adresa: Za Žižkovskou vozovnou 18, Praha 3  – Žižkov.
  • Doprava: zastávka Strážní (tram 1, 9, 11 )
  • Otváracia doba: Po 13-19, Ut a Pia 9-16, Str a Štv 12-19
    • kultúrne centrum: Po-Pia 10-19, So hodinu pred a po predstavení
    • kaviareň: Po-Pia 11-19, So v dobe programu
  • Nájdete tu: detský kútik v knižnici aj v kaviarni, bezbariérový vchod do knižnice s výťahom do suterénu, prebaľovacie pulty na oboch WC, v kaviarni detské stoličky.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.