Kaviareň > Načerpajte pohodu u Králíka v rádiu

UPDATE: Kaviareň ukončila svoju činnosť vo Vršovicích k 24.5.2017, od 1.7.2017 bude otvorený nový Králík v rádiu v Karlíne – určite sa doň vyberieme a hodím na blog viac info+fotky.

Ak sa chcete ako rodič s malými deťmi vidieť a prehodiť reč s kamarátmi a socializovať seba aj deti, je dobré vedieť o mieste, kde je možné stretnutie realizovať a dať si aj niečo dobré pod zub. Prípadne ak ste rodič pracujúci a hľadáte podnetný priestor pre vašu ratolesť a nerušený pre vás. Alebo ak chodíte radi do susednej Grébovky (Havlíčkovy sady) a z času na čas vás v tomto bláznivom aprílovom počasí schytí náhly dážď a hľadáte pred ním útočisko – na tieto a mnohé iné prípady je tu pre vás vršovický Králík! 

Králík v rádiu je reštaurácio-kaviareň s detskou herňou. Tá je oddelená presklenými dvermi, čo ocení veľa ľudí najmä kvôli hluku, ktorý dokáže drobizg (aké krásne slovenské slovo!) vyprodukovať. Pri návšteve máte možnosť sedieť a jesť či piť buď priamo v herni alebo mimo nej v reštauračnej časti. Denné menu pozostáva z niekoľkých jednoduchých jedál typu cestoviny, šalát, väčšie jedlo, polievka. Okrem neho sú v ponuke dezerty, omelety, palacinky, toasty a na pitie limonády, káva ale aj pivo, víno. Na mňa osobne pôsobí reštauračná časť trochu nepohodlným dojmom, možno to je tými stolmi a stoličkami ako zo školskej jedálne, neviem. Obvykle si beriem si jedlo do herne, ale už som párkrát zvládla aj stretnutie vonku, no zakaždým som po trochu dlhšej dobe nevedela na stoličke obsedieť. Páči sa mi, že tým, že je herňa dostatočne veľká, deti nemajú tedenciu hrať sa mimo nej a tak sa nestane, aby sa (cudzie alebo aj vlastné) motali hosťom či čašníčkam pod nohami. V prípade návštevy v čase obeda, odporúčam rezerváciu, pretože sa vám nemusí ujsť miesto. img_0289img_0292Najväčšou výhodou pre všetkých rodičov je prítomnosť pani/slečny, ktorá sa deťom venuje a v prípade potreby vám dieťa postráži. Ideálne najmä pre mamy s viacerými deťmi – napríklad ja som mohla ísť na WC (!sama!), najesť sa v relatívnom kľude teplého jedla, ktoré za mňa uvarili a dokonca aj prečítať si časopis. Poviete si, veď to všetko sa dá aj doma? Nie úplne. Venovať sa doma deťom až na tých pár chvíľ ich samostatnej zábavy musím (lebo chcem) len a len ja. V herni sa stretnú aj s inými deťmi, čo sa dá doma docieliť len zorganizovaním návštev s inými kamarátkami a ich deťmi. Navyše je všeobecne známe, že cudzie hračky sú vždy zaujímavejšie než tie vlastné. A ak majú deti záujem, môžu sa zapojiť do zábavy. Na programe sú výtvarné dielničky, čítanie rozprávok alebo hudobka, v závislosti od toho kto má práve v herni službu. My sme mali šťastie na slečnu Mirku, ktorá si s deťmi zahrala na hudobné nástroje, zaspievala aj zatancovala. Tiež môžete využiť aj krátkodobé stráženie, kedy necháte dieťa samé v dobrých rukách chůvy, maximálne však na 3h. Miesto v kaviarni sa dá zarezervovať, napríklad aj na detskú narodeninovú oslavu. Vedia vám pripraviť občerstvenie, výzdobu aj program .img_0273img_0283img_0267V neposlednom rade, doma na vás nečakajú náhodné stretnutia so zaujímavými ľuďmi. Ja som sa dala pri poslednej návšteve do reči so slečnou, ktorá mi prišla sympatická hneď na prvý pohľad a naši synovia sa stali parťákmi v zhromažďovaní všetkých autíčiek z herne a v stavaní vláčiku. Síce sme sa nestihli ani predstaviť, no dodatočne som zistila (vďaka ti, doba internetová!), že pekne fotí, ešte krajšie šije a tvorí. Druhý pohľad mi teda naznačil, že toho budeme mať okrem sympatií pre Králíka spoločného oveľa viac ;) Navštívte jej blog gahm gahm pre inšpiráciu napríklad na výrobu domácej kozmetiky.

  • Adresa: Charkovská 18, Praha 10 – Vršovice.
  • Doprava: zastávka Ruská (tram 22, 4)
  • Otváracia doba: Po-Pia 9-19, So-Ne 10-19
  • Nájdete tu: vchod s vodiacimi lištami pre kočíky (sú tu 3 schody), herňu, prebaľovací pult, nočníky aj redukcie na WC pre staršie deti, bezlepkové aj veganské jedlá, detské stoličky, detské porcie, psy majú vstup povolený (okrem herne).
  • Vstupné: 100,-/ celý deň (môžete napríklad odísť a vrátiť sa), pri konzumácii nad 200,- je zľava 50%, súrodenci zdarma. Top ponukou je permanentka za 375,- / 10 vstupov!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.