Report > Mini festival maxi inšpirácia

Ja viem, posledné dni sa to na českých sociálnych sieťach hemží príspevkami o mini festivale. Berte tento post ako osobné zhrnutie dojmov a možno poslednú pozvánku pre nerozhodných. Ja som medzi nich nepatrila, zvolila som dokonca stratégiu (to občas u takých hŕŕ nakupovačov ako som ja treba) – vo štvrtok sme sa boli najprv len poobzerať, aby som mala predstavu kde čo je a či to za to (a koľko) stojí :), v piatok sme chodili už trošku viac cielene. Prešli sme celou vilou od záhrady až po podkrovie a určite je z čoho vyberať. Mám predajné festivaly rada, pretože si môžem veľa vecí “ošahať”, vyskúšať, porozprávať sa priamo s majiteľmi a vyzistiť viac než z popisku či fotiek na internete. Deťom sa tu tiež páčilo, Tobias sa zameral na všetky možné vozítka a odrážadlá. Timon, keď práve nespal, obdivoval hračky. Kvôli sprievodnému programu máme v pláne navštíviť festival ešte raz cez víkend. Stihli sme len Montessori dielňu, ktorá ma mierne sklamala – čakala som, že si budú môcť deti viac projektov priamo vyskúšať a nielen sa pozerať na ich predstavenie prostredníctvom detí zo škôlky Duhovky. Ale ok, chápem, že malo ísť skôr o priblíženie Montessori pedagogiky rodičom, ktorí ju nepoznajú, vysvetlením jednotlivých princípov s názornými ukážkami.

img_0649LAVMI bol jeden zo stánkov, kde som strávila viac času, debatou o novej kolekcii tapiet a doplnkov (návliečky na vankúše, vrecúška, hodiny). Dozvedela som sa okrem iného, že tapetu je možné dať dole omnoho ľahšie ako si pamätám ja z detstva. Zabudnite na namáčanie a špachtľovanie, moderné tapety je s trochou snahy a citu možné strhnúť tak šetrne, že by ste ju vedeli aj prepoužiť. Ešte nemáme finálne vybraný motív, no to doriešime po presnom premeraní budúcej chalanskej izby návštevou kamenného obchodu.img_0682Z oblečenia sme sa viackrát prešli medzi značkami z môjho minulého postu, nakoniec Tobi z festivalu odišiel s krásnou novou mikinou od be birdie. Veľmi sa mu páči, pozeral totiž nedávno prvý celovečerný animák Happy Feet a “lietajúceho pinguina” alias papuchalka Svena si hneď zapamätal. A bol to posledný kus v tomto vzore, navyše jeho veľkosť, no nekúp to! Na leto plánujem ešte objednať kraťasky pre oboch chalanov, víťazia u mňa príjemným matriálom a neokukanými vzormi.

 img_0728Obľúbenou zastávkou je aj stánok Nordic Day, v ktorom som deckám do izby kúpila čierne písmenká, z ktorých je možné poskladať nápisy a zavesiť ako girlandu, nad posteľ/na stenu/kam len chcete. Keďže Tobiasa teraz drží rozonávanie písmenok a čítanie, poskladáme z text, ktorý budeme môcť spoločne meniť podľa nálady. Na predaj majú čiernu, bielu a (nielen) pre dievčatká krásnu jarnú pastelovú farbu. Nájdete tu nočné lampičky (ja by som rada zohnala momentálne vypredaný mráčik, ktorý je horúcou novinkou a nenájdete ho zatiaľ ani na e-shope), kufríky, drevené aj plyšové hračky.

Čo ma zaujalo a predtým som o tom vždy len počula je detské kaderníctvo Funny Sassy. Spoznáte ho podľa červeného autíčka – do podobného Vaše dieťa usadia, keď s ním prídete na strihanie. Dokonca mu k jazde pustia aj rozprávku alebo vymyslia inú zábavu. Kaderníčky sú naozaj milé a dbajú na to, aby sa (najmä) prvé strihanie neskončilo traumou z kaderníka či nožníc/strojčeka na dlhú dobu, ako to občas môže dopadnúť pri domácich pokusoch. Sú schopné a ochotné dieťa strihať aj pri hre v sede na zemi, prípadne v bezpečí maminej náruče. Používajú prírodnú (dokonca veganskú) vlasovú kozmetiku, takže sa nemusíte obávať z nežiadúcej reakcie citlivej detskej pokožky na šampón. Pokiaľ by ste sa na pražské Letňany chceli vydať svojmu dieťaťu skrátiť hrivu, odporúčajú objednať sa vopred, hlavne cez víkend. Alebo príďte ešte na festival, ostrihajú raz-dva a dieťa si odnesie aj malý darček ako odmenu!

 img_0653V podkroví sme sa viackrát vrátili do stánku KidTown, ktorý vystavuje stavebnice a puzzle rôzneho druhu a prevedenia. Tobias vyskúšal magnetické stavebnice a drevenú stavebnicu Kapla. Mne sa najviac páčili svietiace kocky využívajúce LED diódy a kompatibilné s DUPLO sadami. Kocky sa rozsvietia po pripojení k základnej doske (funguje na 3 AAA baterky). Je nastaviteľná, takže môže výsledná stavba blikať, svietiť alebo stmievať. Páči sa mi nápad postaviť si napríklad vlastnú nočnú lampičku – disponuje totiž aj časovačom, takže ak chcete, po 15 minútach sa vypne. Uvidíme, možno by táto skladačka to mohol byť neskôr dobrý tip na darček pre deti k narodeninám.

Ak by som mala zhodnotiť organizáciu festivalu, tak musím povedať, že zostava predajcov bola naozaj perfektná. Výber široký, z každého rožku trošku a ani deti sa nenudili. Za seba musím povedať, že by som sa do vily ešte vrátila, ale ak k nákupom, tak už bez detí. Inak oproti štvrtkovému pokojnému prechádzaniu sa bolo dnes pomerne plno, kočíky parkovali všade kde bol kúsok priestoru a čakanie na výťah sa stalo disciplínou samo o sebe. Lift je extrémne pomalý a môže sa vám stať, že si vás niekto privolá kam nechcete alebo sa zasekne pri najmenšom zavadení o laserové čidlo dverí (mne sa podarili obe situácie). Lepšie je to s ľuďmi okolo času obeda, kedy sa väčšina rodičov odobrala s menšími ratolesťami domov. Často vytýkané boli schody vedúce do vily, a teda určitá bariérovosť pri vstupe – riešením by (možno do budúcna?) mohlo byť ponechať viac kočíkov parkovať vonku v stráženom prístrešku – málokto totiž asi chcel ponechať kočík napospas aprílovému počasiu a náhodným okoloidúcim :)

img_0677

Timon pri hračkách z Ookidoo

img_0691

Drevené hračky Kutulu

img_0664

Obľúbené houpací prkno

Suma sumárum – ak máte chuť a čas, detský festival mini je so svojim programom a plný inšpiratívnych vystavovateľov ideálny na nasledujúci upršaný víkend!

PS: A áno, nafukovacieho slona od Fatry som kúpila. Ale deti o tom ešte nevedia a dúfam, že sa mi to podarí utajiť až kým nebudú mať tú spoločnú detskú izbu ;)

PS2: Zabudla som, Tobi si sám vybral, že máme kúpiť TePe zubné kefky! Žeby vzal tak vážne blížiacu sa návštevu zubárky?

One thought on “Report > Mini festival maxi inšpirácia

  1. Spätné upozornenie: Bývanie > Na novej adrese | Deti na palube

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.