Tip > Za červeným balónikom na detský festival mini

Nad pražskou Villou Pellé sa vznáša pomyselný červený balónik – chystá sa tu totiž onedlho festival mini! Neprehliadnuteľný balónový vizuál svojou jednoduchosťou a zároveň hravosťou krásne vystihuje pointu akcie – deti&dizajn. Na termín od 6.-10. apríla si sem určite naplánujte cestu, ak chcete svojim ratolestiam zadovážiť originálne hračky, oblečenie, autorské knižky alebo vkusné doplnky do izby. Deti sú vítané a okrem toho, že vám budú ochotne pomáhať pri nákupoch je pre ne nachystaný peckový sprievodný program. Keď sa ho nasýtia, môžu sa zahrať v herni alebo v detskom kútiku, ktorý bude v pracovné dni dokonca s baby office hlídáním! Ak sa vychystáte, veľmi pravdepodobne nás stretnete na niektorej z Montessori dielní a možno si (konečne!) pozrieme aj nejaké to divadlo. S Tobim by som rada skúsila víkendovú jógu pre deti a Timiho plánujem na oplátku vziať na ukážkovú hodinu hudobnej školy Yamaha.

Na čo sa teším a chcem omrknúť (ergo nakúpiť) ja je jednoznačne oblečenie pre deti. Až pridho sa chystám na zadováženie parádnych kúskov od Be Birdie, takže to musím napraviť. Tobi by povedal, že bude “veľký feši” v zmrzlinovej mikine od Ice Ice Baby. Timonovi by zas nesmierne pristalo niečo Nadoma a Naven, hmm tieto legíny s bicyklami? Zálusk mám tiež na barefoot tenisky od Neobuto, super sú napríklad tieto Bobuxy.

Z hračiek by sa hodilo doplniť razítka, v čom by nám mohlo pomôcť Moles in Holes. Zvedavá som na látkových maňáskov Andrey Tachezy a nevynechám ani klasiku v podobe nafukovacích hračiek od Fatry. Doteraz sme kúpu zazdili nedostatkom miesta v byte, no obávam sa, že so zväčšujúcim sa priestorom už tento argument neobstojí a vyberieme nejakého, čo sa stane novým osadníkom našej domácnosti.

Keďže sa nás bude v dohľadnej dobe týkať zariaďovanie spoločnej detskej izby, zastavím sa v stánku LAVMI a skúsim Tobiasa zapojiť do výberu tapety. Mne sa zatiaľ najviac páčia tie s motívmi áut či lietadiel, pretože mám pocit, že by mohli chalanov ešte pár rokov zaujímať (aspoň kým pôjdu do školy?). Nejaký čas zrejme strávim aj pri devoto, či už výberom doplnkov alebo získavaním informácií o detskom nábytku na mieru. Na privolanie rozprávkových snov by som rada svojim krpcom dopriala krásne nové obliečky, napríklad od KLIPPAN alebo tokvido.

A nakoniec nesmiem zabudnúť na kreatívne krabičky od Ani-Muk. Už pred Veľkou nocou sme s Tobim vypestovali doma prvú misku žeruchy/řeřichy, a vzhľadom k nastávajucej jari by som chcela pokračovať touto krásnou záhradnou sadou, ktorá je nielen o pestovaní rastlín, ale aj zábavných hrách.

Tak čo, nájdete si aj vy svojho favorita? Do skorého videnia vo Ville Pellé!

2 thoughts on “Tip > Za červeným balónikom na detský festival mini

  1. Spätné upozornenie: Report> Mini festival maxi inšpirácia | Deti na palube

  2. Spätné upozornenie: Bývanie > Na novej adrese | Deti na palube

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.