Kanárske ostrovy > Fuerteventura s deťmi (aj bez)

Trochu som sa pri Veľkej noci pozabudla a sľúbený článok o cestovaní na Fuerteventuru píšem s oneskorením. O to viac som si mala čas ho premyslieť a dúfam, že v ňom nájdete všetky podstatné informácie, pokiaľ by ste zvažovali cestu – či už na dovolenku s deťmi alebo bez nich. Tento ostrov bol v poradí tretí z kanárskych, ktorý sme navštívili a v porovnaní s Gran Canariou a Tenerife mi práve prišiel najviac vhodný na rodinný oddych a dovolenku. Tyrkysové more, biely piesok, dlhočizné pláže, perfektná lokálna kuchyňa ale aj dosť zaujímavých cieľov pokiaľ chcete aj niečo vidieť. Je vyhľadávaný ale aj pre celoročné možnosti vodných športov (hlavne surfing/windsurfing/kiteboarding alebo potápanie či šnorchľovanie), cyklistiku a treking, takže odporúčam aj dobrodružným párom či partiám.

LET: Z nám najbližších miest môžete letieť buď z Viedňe alebo Prahy, pričom Smartwings z Prahy nájdete aj napriamo. My sme leteli z Prahy Ryanairom s jedným prestupom cez Londýn. Cesta trvala zhruba 2h do LON a následne okolo 4h na Fuerteventuru. Pre nás je tých 5-6 hodín aj s deťmi ešte znesiteľná doba – Tobi je na lietanie zvyknutý a nikdy mu nerobilo problém. Pre Timona to boli prvé lety v živote, no zvládol ich tiež na jednotku – usmieval sa na spolucestujúcich a letušky, hral sa a aj spal. Mohli sme si všade ponechať (dvoj)kočík až ku lietadlu, rovnako sme ho všade dostali hneď naspät, takže čo sa týka pohodlia, nemali sme najmenší problém

Letíme!

AUTO: Od kamarátky žijúcej na tomto ostrove som dostala tip na stránku k požičaniu auta. Vďaka nej nás nakoniec päťdverové väčšie kombi z kategórie Intermediate s dvomi autosedačkami a plnou nádržou vyšlo približne 6.300,- Kč / 230 eur. Natankovaný benzín nám stačil na precestovanie celého ostrova, vracali sme ho akurát na rezerve. Ak sa chystáte na južný cíp Jandía (vyhľadávaný surfermi), odporúča sa zapožičanie 4×4 vozidla, pretože inak sa k mnohým cieľom nemáte šancu dostať, bežných ciest tam niet :)

Pohľad z piesočných dún smerom k Lanzarote

UBYTKO: Zvolili sme si ako destináciu sever ostrova, živé mestečko Corralejo. Klasicky ako prvý zdroj čekujeme airbnb –  hľadali sme apartmán s kuchyňou/kuchynským kútom, pretože sme vedeli, že sa chceme prestravovať podľa svojej vôle a najmä času. Ďaľšou podmienkou bolo parkovacie miesto v cene, čo nám hneď vylúčilo z výberu apartmány v centre. Nakoniec sme našli voľno až cez booking v hotelovom rezorte Oasis Village, čo by nebola bývala naša prvá voľba, ale vzhľadom k zaplneniu iných možností to bolo v pohode. Apartmán tvorili dve priestranné izby (spálňa + obývačka s kuchynkou) a terasa so zeleňou naokolo. Detskú postieľku nám nachystali na požiadanie v rámci ceny, za malý príplatok sa dal objednať aj baby set (detská vanička a vysoká stolička). Nakoniec sme boli radi, hlavne za vyhrievaný bazén s morskou vodou. Raz sme si doplatili za večeru v hotelovej reštaurácie, pretože akurát mali variť kanársku kuchyňu a boli sme príliš hladní na cestu kamkoľvek ďalej. Celkom som nechápala reviewy (prevažne britských) turistov so zaplateným all inclusive o nepoživateľnom jedle, podľa nás bolo chutné, rôznorodé, veľký výber. Ad vzdialenosť – Corralejo je naozaj malé mesto, takže z hotela na mestskú pláž alebo do centra mesta to bolo naozaj tých 10-15 minút pešo.

Oddych pred apartmánom

ČO VIDIEŤ: Miest, ktoré stoja na Fuerteventure za to je naozaj veľa, nie je prekvapením, že najkrajšie z nich sú pláže. My sme navštívili všetko, čo sme plánovali (môj predošlý post) a k tomu ešte na severozápade mesto El Cotillo s majákom. S deťmi sa dalo dostať všade, iba na čiernu pláž v Ajuy sme sa vybrali s kočíkom a na mieste sme zistili, že bez neho by sme sa dostali aj prechádzkou ponad útesy ku takýmto jaskyniam. Jedno dopoludnie sme sa vybrali aj do hlavného mesta Puerto del Rosario, ktoré však okrem prebiehajúceho blšieho trhu nebolo ničím extra zaujímavé. Najviac nám chutilo na rybích špecialitách v La Marisma (El Cotillo), ktorá mala perfektný výhľad na more a pre deti bolo zaujímavé pozorovať ryby a mušle v akváriách  (tesne pred tým, než sa dostanú na tanier ;)). Skrytým pokladom pre nás bol tapas bar Casa Domingo (Corralejo), ktorý sme objavili bohužiaľ až posledný deň. Milá obsluha, najlepšie a typické španielské jedlo, prívetivé ceny (8 eur za trojchodové menu v čase obeda), situované v centre mesta. Netreba viac slov, radšej prikladám zopár fotiek, ktoré vám tento ostrov priblížia.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.