Kanárske ostrovy > Plány na ostrov Fuerteventura

Popri menších výletoch počas roka sme už dávnejšie presedlali na trávenie “letnej dovolenky pri mori” mimo hlavnej sezóny – obvykle teda k nemu chodíme na jar a na jeseň. Kanárske ostrovy sú jednou z destinácií, ktoré nám vyhovujú, pretože cesta netrvá príliš dlho (+- 6h letu je aj s deťmi zvládnuteľných), je tam príjemne teplo (vlastne po celý rok) a dajú sa na nich podnikať výlety autom, takže nie je nuda. Zatiaľ sme takto precestovali Gran Canariu, Tenerife a teraz je na rade Fuerteventura. Tento ostrov je rajom pre surferov, windsurferov a kitesurferov pretože ako názov napovedá, vietor dokáže byť dostatočne intenzívny a vlny vysoké pre tento druh aktivít. So svojimi širokými a dlhými plážami je však aj obľúbeným cieľom oddychových dovolenkárov.

Tento rok som letenky pre celú rodinu dostala od môjho muža ako narodeninové prekvapenie – a ako správny cestofil som hneď objednala bedeker a začala plánovať. Plánovanie, to je taká moja doména – teším sa na všetko dvakrát (raz pri plánovaní a potom real-time), zároveň mám prehľad a tak aspoň čiastočne dokážem odhadnúť čo by sme mohli stihnúť a kedy. Nikdy som nebola typ spontánneho cestovateľa a predstava zobrať batoh na plecia, stopovať či nevedieť kedy/kde/kam/čo vo mne vyvoláva všetky možné pocity, len nie nadšenie z dobrodružstva. Navyše, s príchodom detí je plánovanie s ohľadom na ich potreby a pochody tak trochu aj nutnosťou. Naplánovať väčšie presuny podľa času spánku, odhadnúť koľko vydržia v aute k jednotlivým cieľom, ale aj nájsť vyváženosť medzi hrabaním sa v piesku (deti), prechádzkou v prírode/po sympatickom rybárskom mestečku (ja) a zastávkami pri fotogenických objektoch (peťo).

Čo by sme určite chceli na Fuerteventure stihnúť?

  • prejsť sa širokými piesočnými dunami v Parque Natural de Corralejo (s Timonom v šatke, to dám!) corralejo dunes
  • navštíviť mesto Betancuria – historické a pôvodné hlavné mesto ostrovabetancuria
  • pochutnať si na kanárskej kuchyni a hlavne čerstvých rybách, napríklad tu
  • ísť autom do vnútrozemia, kochať sa pohľadom na sopečné pohoria tindaya
  • spraviť najväčšiu radosť Tobiasovi návštevou konskej farmy, záchrannej stanice pre korytnačky alebo ZOO s botanickou záhradou
  • oddýchnuť si, načerpať energiu, stavať hrady z piesku a ak teplota vody dovolí, aj sa kúpať. Pretože k tomuto všetkému lákajú dlhé biele pláže a tyrkysová voda – konkrétne najviac pláže La Concha, Jandia, Cofete alebo Sotavento. Obrázky. Hovoria. Za všetko.

cofeterisco del pasosotavento

Toľko k plánom, uvidíme ako to premiérovo s dvoma krpcami na dovolenke nakoniec dopadne! :)

(Zdroj ilustračných obrázkov: Lonely Planet a Visitfuerteventura.com)

One thought on “Kanárske ostrovy > Plány na ostrov Fuerteventura

  1. Spätné upozornenie: K moru > Fuerteventura s deťmi (aj bez) | Deti na palube

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.