Tvorenie > Voskovkové srdce

Od začiatku týždňa som si lámala hlavu nad tým, či my vôbec doma nejak riešime darčeky na Valentína alebo nie. Poznáte to, vo všetkých obchodoch a reklamách na internete na vás vyskakuje červená, srdiečka a Amorkovia. Trochu na zblbnutie. Tak som si povedala, že to vyriešim cez deti a spoločne pripravíme nejakú maličkosť pre zopár najbližších. Ak to máte podobne a chcete doma vytvoriť niečo s minimom ingrediencií, skúste voskovkové srdce! Potrebujete vlastne len dve veci:

  • voskové pastelky – akékoľvek farby chcete, môžete využiť aj zbytky z tých, čo už máte doma rozlámané (ja by som ich veľmi rada využila, keby som vedela v ktorej krabici pripravenej k sťahovaniu sú momentálne zabalené..). My sme mali zhruba 50ks.
  • silikónovú formu na pečenie v tvare srdiečok – ak nemáte, zoženiete v domácich potrebách alebo momentálne mega výhodne v Tescome!

Voskovky vyzlečiete do naha z papierového obalu – toto bol v prípade týchto konkrétnych dosť boj – tak som každý papierik narezala, aby mi Tobias mohol pomôcť odbaľovať. Skončilo to tak, že som odbaľovala ja a on len behal á dve odbalené voskovky vyhadzovať papieriky. Nevadí. 

Potom ich polámte či nakrájajte na malé kúsky. Ja som za verziu lámaciu – pre Tobiho najväčšia zábava a zvuk praskajúcej voskovky navyše rozosmieval Timona, ktorý sa dožadoval prídavku. 

Malé kúsky necháte deti poukladať do formy. Buď podľa farieb, pestrofarebne, to je na vás. Ja som zvolila metódu “pozbieraj všetky kúsky vo farbe….(dosaďte si farbu)…a aká farba sa ti k nej teraz najviac hodí?” Takže si Tobi precvičil rozdeľovanie podľa farieb a vyvinul aj kreatívnu námahu pri vymýšľaní farebných dvojíc.

  

Naplnenú formu vložte do rúry vyhriatej na 230 stupňov a nechajte voskové pastelky rozpustiť. Nám to trvalo zhruba 15 minút. Po vychladnutí jemne vylúpnite, ak by ste mali pocit, že sú srdiečka prilepené, stačí na chvíľu vložiť formu do mrazáku. Nakoniec už len kreatívne zabaliť a maličkosť na Valentína, narodeniny alebo meniny pre malých kamarátov máte hotovú!

srdiecka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.